Internet

Mi az a nyilvános IP-cím?

Szerző: Robert Simon
A Teremtés Dátuma: 21 Június 2021
Frissítés Dátuma: 3 Lehet 2024
Anonim
Mi az a nyilvános IP-cím? - Internet
Mi az a nyilvános IP-cím? - Internet

Tartalom

Ez az IP-cím, amelyet azonosított az interneten

felülvizsgálta

Az internetes szolgáltatók ezt a címet használják az internetes kérelmek továbbítására egy adott otthoni vagy üzleti vállalkozáshoz, hasonlóan ahhoz, ahogyan a kézbesítő jármű fizikai címet használ a csomagok házhoz továbbításához.

Gondoljon a nyilvános IP-címére, mint bármely más címe. Például az Ön e-mail címe és otthoni címe egyedülálló veled, ezért e-mailek küldése e címekre biztosítja, hogy az üzenetek neked, hanem valaki másba kerüljenek.

Ugyanez a kizárólagosság vonatkozik az IP-címre, tehát a digitális kéréseit a hálózatra küldi, nem pedig egy másik hálózatra.


Privát vagy nyilvános IP-címek: Mi a különbség?

A privát IP-cím a legtöbb módon megegyezik a nyilvános IP-címmel. Ez egy egyedi azonosító az összes eszköz számára, amely egy útválasztó vagy más IP-címeket kiszolgáló eszköz mögött található.

Privát IP-címekkel az otthoni eszközök ugyanazokkal a magán IP-címekkel rendelkezhetnek, mint a szomszédaik, vagy bárki más az egész világon. Ennek oka az, hogy a magáncímek nem átirányíthatók - az internetes hardver eszközöket úgy programozták, hogy megakadályozzák a privát IP-címmel rendelkező készülékek közvetlen kommunikációját bármely más IP-vel a csatlakoztatott útválasztón túl.

Mivel ezekre a magáncímekre korlátozódik az internet elérése, szüksége van egy olyan címre, amely eléri a világ többi részét, ezért van szükség nyilvános IP-címre. Az ilyen típusú beállítás lehetővé teszi az otthoni hálózat összes eszközének, hogy egyetlen cím (nyilvános IP-cím) segítségével továbbadja az információkat a router és az internetszolgáltató között.


Egy másik módszer erre: ha otthonában lévő routerre gondolunk, mint egy internetszolgáltatóra. Az útválasztó privát IP-címeket szolgáltat az útválasztó mögött privát módon csatlakoztatott eszközökhöz, egy internetszolgáltató nyilvános IP-címeket továbbít az eszközökhöz, amelyek nyilvánosan kapcsolódnak az internethez.

A kommunikációhoz mind a privát, mind a nyilvános címeket használjuk, de a kommunikáció hatóköre korlátozott a használt cím alapján.

Amikor megnyit egy webhelyet a számítógépről, a kérést a számítógépről privát IP-címként küldi el a routernek, ezután a router a hálózathoz rendelt nyilvános IP-címen keresztül kéri a webhelyet az internetszolgáltatójától. Miután a kérést megtették, a műveletek megfordulnak: az internetszolgáltató elküldi a webhely címét az útválasztójának, amely továbbítja a címet a számítógépet, amely azt kérte.

Privát és nyilvános IP-címtartományok

Egyes IP-címeket nyilvános használatra, mások magánfelhasználásra fenntartanak. Ez az, ami miatt a magán IP-címek nem jutnak el a nyilvános internethez, mert nem képesek megfelelően kommunikálni, ha nem állnak rendelkezésre egy útválasztó mögött.


A következő tartományokat az Internet Assigned Numbers Authority (IANA) fenntartja magán IPv4 címekként való felhasználáshoz:

  • 10.0.0.0 - 10.255.255.255
  • 172.16.0.0–172.31.255.255
  • 192.168.0.0–192.168.255.255

A fenti címeket kivéve a nyilvános IP-címek 1 és 191 között vannak.

Az 192.x.x.x címeket nem nyilvánosan regisztrálják, ami azt jelenti, hogy csak egy útválasztó mögött használhatók privát IP-címként. Ebben a tartományban esik a legtöbb magán IP-cím, ezért a legtöbb Linksys, D-Link, Cisco és NETGEAR útválasztó alapértelmezett IP-címe ebben a halmazban található IP, például a 192.168.1.1.

Az IPv6 címtér olyan nagy, hogy nincs szükség magán IP-re. Van azonban egy speciális egyedi unicast IP-tartomány az fc00 :: / 7. Ez a tartomány azonban globális.

Hogyan lehet megtalálni a nyilvános IP-címét

Leggyakrabban nem kell tudnia a nyilvános IP-címet, de vannak olyan helyzetek, amikor fontos vagy akár szükséges is, például hozzáférni a hálózathoz vagy a benne lévő számítógéphez, ha otthon vagy az üzleti vállalkozás távol van. .

A legalapvetőbb példa a távoli elérési program használata. Ha egy szállodai szobában van Sanghajban, de "távoli kapcsolatot" kell tennie számítógépével otthonában Denverben, akkor tudnia kell az internethez hozzáférhető IP-címet (az otthoni útválasztó által használt nyilvános IP-címet), így utasíthatja a szoftvert, hogy csatlakozzon a megfelelő helyre.

Könnyű megtalálni a nyilvános IP-címét. A Lifewire rendszerinformációs eszköz segítségével most megnézheti a sajátját:

Bár ez nem olyan egyszerű, mint egyetlen kattintás ezzel az eszközzel, a nyilvános IP-t a router adminisztrációs oldalán is megtalálhatja. Ehhez be kell jelentkeznie az útválasztón.

Mindkét módszer elkapása, ha feltételezzük, hogy távoli elérés céljából ezt az információt követi, az az, hogy ezt otthoni számítógépről vagy más eszközről kell megtennie. Ha távol van, kérjen egy barátot vagy munkatársat érted. Használhat DDNS szolgáltatást is, amelyek közül néhány még ingyenes. A No-IP egy példa, de vannak mások is.

Miért változnak a nyilvános IP-címek?

A legtöbb nyilvános IP-cím megváltozik, és viszonylag gyakran. Bármilyen típusú IP-címet, amely megváltozik, dinamikus IP-címnek hívják.

Amikor új internetszolgáltatók voltak, a felhasználók csak rövid ideig csatlakoztak az internethez, majd leválasztottak. Az egyik ügyfél által használt IP-cím azután hozzáférhető lesz egy másik felhasználó számára, amelyhez kapcsolódniuk kellett az internethez.

Az IP-címek hozzárendelésének ez a módja azt jelentette, hogy az internetszolgáltatónak nem kellett nagy számú címet megvásárolnia. Ez az általános eljárás továbbra is használatban van, bár a legtöbb ember mindig csatlakozik az internethez.

A legtöbb webhely, amely webhelyeket üzemeltet, statikus IP-címekkel rendelkezik, mert biztosítani akarja, hogy a felhasználók állandó hozzáféréssel rendelkezzenek szerverükhöz. Ha a megváltoztatott IP-cím meghiúsítja a célt, mivel a DNS-rekordokat frissíteni kell az IP megváltozása után, ami nem kívánt állásidőt okozhat.

Ezzel szemben az otthoni hálózatok dinamikus IP-címeket kapnak ellenkező okból. Ha egy internetszolgáltató változatlan címet adott az otthoni hálózatnak, akkor valószínűbb, hogy visszaélnek az olyan ügyfelek, akik otthoni webhelyeket üzemeltetnek, vagy olyan hackerek, akik újra és újra kipróbálhatják ugyanazt az IP-címet, amíg meg nem szakítják a hálózatot.

Ez az egyik oka annak, hogy a statikus IP-cím drágább, mint a dinamikus IP-cím. A DDNS szolgáltatások bizonyos mértékig megkerülhetik ezt.

Egy másik ok, amiért a legtöbb hálózatnak nyilvános IP-címe van, amely megváltozik, hogy a statikus IP-címek több kezelést igényelnek, ezért általában többet fizetnek egy ügyfél számára, mint egy dinamikus. Például, ha néhány mérföld távolságban új helyre költözne, de ugyanazt az internetszolgáltatót használja, a dinamikus IP-cím hozzárendelése egyszerűen azt jelentené, hogy egy másik IP-címet kap, amely a címekből elérhető. A statikus címeket használó hálózatokat újra kell konfigurálni, hogy az új helyükre érvényesek legyenek.

A nyilvános IP-cím elrejtése

Nem rejtheti el a nyilvános IP-címét az internetszolgáltatótól, mert az összes forgalomnak át kell mennie rajta, mielőtt bármi mást elérne az interneten. Azonban elrejtheti IP-címét a meglátogatott webhelyekkel szemben, és titkosíthatja az adatátvitelt (ezáltal elrejtheti a forgalmat az ISP-től), először az adatok szűrésével egy virtuális magánhálózaton (VPN) keresztül.

Általában egy webhely elérésekor a webhely látja, hogy az Ön konkrét nyilvános IP-címe a webhely megtekintéséhez szükséges. Ha gyors keresést hajt végre egy IP-kereső webhelyen, akkor megtudhatja, hogy ki a szolgáltatója. Mivel az internetszolgáltató tudja, hogy mely IP-címeket rendelt hozzá az Ön számára, azt kifejezetten azt jelentené, hogy a webhely látogatását közvetlenül hozzá lehet rendelni.

A VPN-szolgáltatás használata újabb internetszolgáltatót ad fel a kérés végére, mielőtt újabb webhelyet nyitna meg. A VPN-hez való csatlakozás után ugyanaz a folyamat zajlik, mint a fentiekben, csak ezúttal, ahelyett, hogy a webhely látná az IP-címet, amelyet az ISP adott neked, látni fogják a VPN által hozzárendelt IP-címet.

Íme egy példa arra, hogy a Google miként jelenít meg nyilvános IP-címet a VPN használata előtt és után:

Ebben a példában, ha a Google azonosítani akarja Önt, akkor ezeket az információkat a VPN-szolgáltatástól kéri, nem pedig az ISP-től, mert ismét az az IP-cím, amelyet láttak a webhelyükhöz való hozzáféréskor.

Ezen a ponton a névtelensége attól függ, hogy a VPN-szolgáltatás hajlandó-e feladni az Ön IP-címét, ami természetesen felfedi az Ön személyazonosságát. A legtöbb ISP és a legtöbb VPN szolgáltatás között az a különbség, hogy a törvény nagyobb valószínűséggel kéri az internetszolgáltatót arról, hogy megmondja, ki fér hozzá a weboldalhoz, míg a VPN-ek néha léteznek olyan országokban, ahol ilyen kötelezettség nincs.

Számos ingyenes és fizetett VPN-szolgáltatás kínál különféle szolgáltatásokat. Olyan keresés, amely soha nem menti el a forgalomnaplókat, jó indulás lehet, ha aggódik, hogy az internetszolgáltató kémked rád.

Néhány ingyenes VPN szolgáltatás a FreeVPN.me, a Hideman, a Faceless.ME és a Windscribe VPN. Számos más ingyenes VPN szoftver is kínál jó szolgáltatásokat.

További információ a nyilvános IP-címekről

Az útválasztókhoz egy privát címet rendelnek, amelyet alapértelmezett átjáró IP-címnek hívnak. Hasonlóan az otthoni hálózathoz, amelynek egyetlen IP-címe kommunikál a nyilvános internettel, az útválasztónak egy IP-címe van, amely kommunikál más csatlakoztatott magánhálózatokkal.

Noha igaz, hogy az IP-címek fenntartására az IANA-t hárul, ezek nem az internetes forgalom valamiféle központi forrásai. Ha egy külső eszköz megsérti a hálózatot, ennek semmi köze sincs az IANA-hoz.

Érdekes Ma

Érdekes

Az időgép biztonsági másolatának titkosítása
Tehnologies

Az időgép biztonsági másolatának titkosítása

A Mac alapértelmezé zerint nem titkoítja a felhaználói fájlokat, de az Apple lehetőéget nyújt arra, hogy ezt az operáció rendzerben a FileVault hazn&...
Adatok keresése egy listában az Excel INDEX függvénnyel
Szoftver

Adatok keresése egy listában az Excel INDEX függvénnyel

A függvény zintaxia a függvény elrendezéére utal, é tartalmazza a függvény nevét, zárójeleket, vező elválaztókat é argumentu...