Szoftver

Mi az a fájltulajdonság?

Szerző: Laura McKinney
A Teremtés Dátuma: 3 Április 2021
Frissítés Dátuma: 13 Lehet 2024
Anonim
Mi az a fájltulajdonság? - Szoftver
Mi az a fájltulajdonság? - Szoftver

Tartalom

A fájlattribútumok listája a Windows rendszerben

Egy fájlattribútum (amelyet gyakran csak egy tulajdonság vagy a zászló) egy speciális feltétel, amelyben fájl vagy könyvtár létezhet.

Az attribútumot szintén figyelembe kell venni készlet vagy törölve bármikor, vagyis engedélyezve van, vagy nem.

A számítógépes operációs rendszerek, mint például a Windows, az adatokat meghatározott fájljellemzőkkel címkézhetik, hogy az adatok eltérően kezelhetők legyenek, mint a kikapcsolt attribútummal rendelkező adatok.

A fájlok és mappák valójában nem változnak meg, amikor az attribútumokat alkalmazzák vagy eltávolítják, csak az operációs rendszer és más szoftverek különbözik egymástól.


Melyek a különböző fájljellemzők?

Számos fájlattribútum létezik a Windowsban, beleértve a következőket:

  • Archívum fájl attribútuma
  • Directory attribútum
  • Rejtett fájlattribútum
  • Csak olvasható fájl attribútum
  • Rendszerfájl-attribútum
  • Kötetcímke-attribútum

A következő fájlattribútumok először érhetők el az NTFS fájlrendszerrel rendelkező Windows operációs rendszerben, azaz a régebbi FAT fájlrendszerben nem érhetők el:

  • Tömörített fájlattribútum
  • Titkosított fájlattribútum
  • Indexelt fájlattribútum

Íme néhány további, bár ritkább fájlfelismerés, amelyet a Windows felismert:

  • Eszközfájl-attribútum
  • Integrity file attribútum
  • Nem tartalmi indexelt fájlattribútum
  • Nincs scrub fájl attribútum
  • Offline fájl attribútum
  • Ritka fájlattribútum
  • Ideiglenes fájlattribútum
  • Virtuális fájlattribútum

Ezekről a Microsoft File Attribute Constants oldalon olvashat bővebben.


Technikailag is van egyNormál fájlattribútum, amely egyáltalán nem tartalmaz fájlattribútumot, de soha nem fogja látni erre való hivatkozást a normál Windows használat során.

Miért használják a fájl attribútumokat?

A fájlattribútumok léteznek, így Önnek, vagy a használt programnak, vagy akár magának az operációs rendszernek is megadhatják vagy megtagadhatják a fájlra vagy mappára vonatkozó különleges jogokat.

A közös fájltulajdonságok megismerése segít megérteni, hogy egyes fájlokat és mappákat miért neveznek például "rejtett" vagy "csak olvasható" fájloknak, és miért különbözik egymással való interakció, mint más adatokkal való interakció.

A csak olvasható egy fájlhoz tartozó attribútum megakadályozza annak szerkesztését vagy megváltoztatását bármilyen módon, kivéve, ha az attribútum felemelésre kerül, hogy engedélyezze az íráshoz való hozzáférést. A csak olvasható attribútumot gyakran használják olyan rendszerfájlokkal, amelyeket nem szabad megváltoztatni, de ugyanezt megteheti a saját fájljaival is, ha inkább azt szeretné, ha valaki hozzáféréssel nem szerkesztené.


A rejtett attribútumkészlettel rendelkező fájlok valójában el vannak rejtve a normál nézetektől, így ezeket a fájlokat véletlenül törölni, áthelyezni vagy megváltoztatni nagyon nehéz. A fájl továbbra is létezik, mint minden más fájl, de mivel a rejtett attribútum átvált, megakadályozza az alkalmi felhasználót, hogy interakcióba lépjen vele. Beállíthatja a Windowsot, hogy úgy nézzen meg rejtett fájlokat és mappákat, hogy ezeket a fájlokat egyszerűen megtekinthesse anélkül, hogy kikapcsolná az attribútumot.

Az attribútumokat kombinálhatja úgy is, hogy egy fájl például ne csak rejtett legyen, hanem rendszerfájlként legyen megjelölve, és beállítva legyen az archívum attribútummal.

Fájljellemzők vs mappaattribútumok

Az attribútumok be- és kikapcsolhatók mind a fájlok, mind a mappák esetében, de ennek következményei kicsit különböznek a kettő között.

Amikor egy fájltulajdonság, mint például a rejtett attribútum, bekapcsol fájl, ezt egyetlen fájl rejtett lesz, semmi más.

Ha ugyanazt a rejtett attribútumot alkalmazzák a mappa, több lehetőséget kap, mint a mappa elrejtését: lehetősége van arra, hogy a rejtett attribútumot önmagában a mappára, vagy a mappára, az almappákra és az összes fájljára alkalmazza.

A rejtett fájl attribútum mappák almappáira és fájljaira történő alkalmazása azt jelenti, hogy a mappa megnyitása után is az összes benne található fájl és mappa rejtve marad. Az első lehetőség, ha csak a mappát elrejti, az almappákat és a fájlokat láthatóvá teszi, de elrejti a mappa fő, gyökér területét.

A fájljellemzők alkalmazása

Noha a fájlokhoz rendelkezésre álló összes attribútumnak közös neve van, amit a fenti listákban láttál, a fájlokra vagy mappákra nem mindegyik vonatkozik azonos módon.

Az attribútumok kis választéka manuálisan is bekapcsolható. A Windows rendszerben ezt a jobb egérgombbal kattintással (vagy érintse meg és tarthatja az érintőképernyős interfészeket) egy fájlra vagy mappára, megnyithatja annak tulajdonságait, majd engedélyezheti vagy letilthatja az attribútumot a megadott listából.

Windows rendszerben az attrib paranccsal nagyobb attribútumválaszték is beállítható, amely a Command Promptből elérhető. Az attribútumok vezérlése parancs segítségével lehetővé teszi a harmadik féltől származó programok, például a biztonsági mentési szoftverek számára, hogy egyszerűen szerkeszthessék a fájlatribútumokat.

A Linux operációs rendszerek használhatják a chattr (Attribútum módosítása) paranccsal állíthatja be a fájlattribútumokat, míg chflags A (Change Flags) a macOS-ban használatos.

Friss Cikkek

Néz

Mi az a PCIe SSD?
Tehnologies

Mi az a PCIe SSD?

A zilárdtetalapú meghajtók forradalmaították a zámítógépe tárolát.Az új generáció meghajtók caknem minden évben felbukk...
chkconfig - Linux / Unix parancs
Szoftver

chkconfig - Linux / Unix parancs

A paranc chkconfig egy egyzerű parancori ezközt biztoít a /etc/rc[0-6].d a könyvtár hierarchiát azzal, hogy megzabadítja a rendzergazdákat attól a feladatt...