Internet

Google Graveyard: A Google által meggyilkolt termékek

Szerző: Monica Porter
A Teremtés Dátuma: 15 Március 2021
Frissítés Dátuma: 17 Lehet 2024
Anonim
Google Graveyard: A Google által meggyilkolt termékek - Internet
Google Graveyard: A Google által meggyilkolt termékek - Internet

Tartalom

A Google behúzta a törülközőt ezekre a végzetes ötletekre

A Google általában a technológia élvonalában van, és számos termékének és szolgáltatásának iparági vezetõvé vált. De nem minden, amit a Google álmodoz, aranyra fordul. A technológiai óriás néhány clunkert készített, de a Google nem habozik csökkenteni veszteségeit. Itt egy túra a Google Graveyard-ban, néhány termék és szolgáltatás áttekintésével, amelyet a Google az évek során megsemmisített.

A Google Clips Camera, 2017-2019

A Google Clips miniatűr bepattanó kamerát 2017-ben mutatták be. A 249 dolláros eszköz érdekes ötlet volt, amely a mesterséges intelligenciát beépítette egy apró, széles látószögű kamerába, amelynek célja az őszinte élet pillanatok automatikus rögzítése volt, például gyerekekkel és háziállatokkal.


Sajnos, a Google Clips olyan rést nyújtó termék volt, amely soha nem találta meg a rést. Az eszköz megszűnik, és már nem adható el a Google online áruházában. De ha Ön Clips rajongó, vegye figyelembe a szívét. A Google szerint 2021 decemberéig támogatja az eszközt.

A Google Clips nem halt meg hiába. A klip-technológia tovább él, beépítve a Pixel 3 okostelefonok Photobooth szolgáltatásába.

Google PowerMeter, 2009-2011

A Google PowerMeter zöld technológiai erőfeszítés volt, amely a Google jótékonysági oldaláról, a Google.org-ból származott. A 2009. októberében bevezetett szoftvertermék célja az volt, hogy segítse a fogyasztókat az energiafelhasználás nyomon követésében, sőt akár anonim módon versenyezzen a szomszédokkal az energiamegtakarításért. A végső cél az intelligens hálózatok gyorsabb bevezetésének elősegítése volt.


Az ötlet nagyszerű volt, de valószínűleg az idő előtt megérkezett. A Google PowerMeter nem méreteződött a várt módon, és nem segített elősegíteni az intelligens hálózati erőfeszítéseket, így a Google végül úgy döntött, hogy más projektekre összpontosít. A Google PowerMeter-t 2011. szeptember 16-án pihentetették.

A Google nem hagyta el a zöld technológiai ötleteket. A cég később megvásárolta a Nest társaságot, amely intelligens fogyasztásmérőt gyárt.

iGoogle, 2005-2013

Ezt a 2005-ben bevezetett terméket eredetileg a Google Személyes Honlapjának hívták. Az elnevezés 2007-ben iGoogle-ra változott. Az iGoogle személyre szabott, testreszabható indítóportál volt, amely interaktív "eszközöket", egyedi híreket, naptárakat, játékokat, idézeteket és egyebet támogató mini-alkalmazásokat támogatott.


Sajnos az iGoogle újabb ajánlat volt, amely megelőzte korát. Ahogy a mobil alkalmazások és más technológiák megjelentek a helyszínen, a felhasználók személyre szabott, valós idejű információkkal azonnal elérhetők voltak. Az iGoogle iránti igény csökkent, és a Google 2013-ban dobta be a törülközőt.

Google Video, 2005-2012

A Google Video egy ingyenes videótárhely-szolgáltatás, amely versenyez a YouTube-tal. A felhasználók feltölthettek videókat, és ingyenesen felkínálhatták őket, vagy más felhasználók számára díjat számíthatnak fel a megtekintésükhöz. A megvásárolt videó megtekintéséhez le kell töltenie a Google Video Player alkalmazást.

A szolgáltatás nem volt nagy sláger. A Google végül megvásárolta a YouTube-ot, és a Google Video szolgáltatás végül kikapcsolta a videók feltöltésének lehetőségét. 2011-ben a Google tovább bontotta a Google Video-t, eltávolítva az összes videót a szolgáltatásból. 2012-ben a Google Video megszűnt; a helyén a Google Videos, amely egyszerűen a videofájlok keresője, nem pedig a terjesztési hely.

A Google visszatérítést ajánlott mindenkinek, aki valaha vásárolt videót az eredeti szolgáltatásból.

A Google Helpouts-eseményei, 2013-2015

A Google Helpouts egy keretes keret, amelyet a Google hozott létre fizetett (és nem fizetett) Google Hangout-konzultációkhoz. Ez az online együttműködési szolgáltatás a felhasználók számára megosztotta tapasztalataikat élő videóval. Az eladók felsorolnák kínálataikat (jóga, ács), a vásárlók általános témákat vagy konkrét kérdéseket kereshetnek.

A szolgáltatás egyszerűen nem volt elég népszerű ahhoz, hogy igazolja létezését, és a Google 2015 elején húzta rá a dugót.

SearchMash, 2006-2008

A SearchMash egy homokozó volt a Google keresési kísérletei számára. 2006-tól a Google kísérleti interfészek és keresési tapasztalatok tesztelésére használta. Nem volt egyértelmű, hogy a Google miért hagyta abba a szolgáltatást, de csendesen véget ért 2008-ban.

A felhasználók csak akkor kaptak üzenetet, amikor megpróbálták meglátogatni a régi webhelyet, hogy a SearchMash "megtette a dinoszauruszok útját".

Google Olvasó, 2005-2013

Ez fáj. A Google Reader hírcsatorna-olvasó volt, amely összesítette az RSS és az Atom hírcsatornákat. Kezelheti a hírcsatornákat, címkézheti azokat és kereshet rajtuk. Sok szempontból jobban működött, mint a konkurens termékek, de az internet a hírcsatornáktól és inkább a társadalmi megosztás felé fejlődött. A Google 2013-ban meghúzta a termék csatlakozóját.

Dodgeball, 2003-2009

2005-ben a Google megvásárolta a Dodgeball közösségi hálózati telefon alkalmazást. A helyalapú szolgáltatás lehetővé tette a felhasználók számára, hogy barátaikat találjanak, 10 barátságos körzetben megkereshessék a barátaikat, riasztásokat kapjanak, amikor "összetörés" volt a közelben, és keresse meg az éttermeket.

Miközben a Dodgeball egy ideje innovatív volt, úgy tűnik, hogy a Google nem sok forrást fordított a lefedettség területek vagy szolgáltatások bővítésére. Csak bizonyos városokban volt elérhető. Eközben versenytársa, a Twitter népszerűsége növekedett, és mindenhol elérhető volt.

A Dodgeball eredeti alapítói 2007-ben elhagyták a társaságot, és 2009-ben a Google bejelentette, hogy a szolgáltatást leállítják.

A Google elhagyása után a Dodgeball alapítója, Dennis Crowley folytatta a Foursquare létrehozását.

Google Deskbar, 2003-2006

A Google Deskbar egy Windows alkalmazás volt, amely lehetővé tette a Google keresés elindítását közvetlenül az asztali tálcán. A Google valószínűleg abbahagyta a szoftvert, mert egy másik termék, a Google Desktop ezt megtette és így tovább. Sajnos, a Google Desktop 2001-ben is eljutott a Google Graveyard-hez.

Manapság a legtöbb felhasználó valószínűleg egyébként is nyitva van böngészőjében, a Google pedig csak egy kattintásnyira van.

Google válaszok, 2003-2006

A Google Answers érdekes szolgáltatás volt, amely bevezette az online tudáspiacot. Az ötlet az volt, hogy fizetni kell valaki másnak, hogy megtalálja a választ kérdésére. Megnevezte az árat, amelyet hajlandó fizetni, és a "kutatók" megtalálták a választ a megadott összegre. Ezután mind a kérdést, mind a választ feltették a Google Answers oldalra.

A Google Answers fizetett megközelítése soha nem indult el. A Google 2006-ban megszüntette a kérdésfeltevési lehetőséget, de online tartotta a válaszokat. Ma még böngészhet rajta.

Google Browser Sync, 2006-2008

A Google Browser Sync egy Firefox kiterjesztés volt, amely lehetővé teszi az összes könyvjelző, jelszó és beállítás szinkronizálását több böngésző között, különböző számítógépeken. Még ugyanazokat a nyitott lapokat mentené, tehát egy új számítógép használata ugyanolyan lenne, mint az utolsó számítógép használata.

A Google soha nem frissítette a Firefox 3 böngésző szinkronizálását, és a Firefox 2 támogatása hivatalosan 2008-ban lezárult. A Google úgy döntött, hogy más kiterjesztésekre koncentrál, például a Google Gears és a Google Eszköztár. A Google Eszköztár támogatása végül véget ért, amikor a Google a Chromera koncentrált.

Google X, 2005-2005

A Google X rendkívül rövid élettartamú Google Labs projekt volt. Megjelent a Google Labs-ban és szinte azonnal lekerültek, a Google megjegyzései nélkül.

A Google X a Google keresőmotorját hasonlította a Mac OS X dokkoló felületére. Amikor a különféle Google eszközökre vitte az egérmutatót, a kép növekedett. Az alsó szöveg még azt mondta: "A rózsák pirosak. Az ibolya kék. OS X sziklák. Imádkozom." A szolgáltatás gyors és csendes eltávolításából ítélve az Apple-t valószínűleg nem csábította ez a utánzás.

A Google X a Skunkworks terméklaboratórium neve is volt a Google anyavállalata, az Alphabet alatt, amely olyan innovatív termékeket fejleszt, mint például az önjáró autó. Most X fejlesztésnek hívják.

Picasa Hello, 2002-2008

Hello volt a Picasa mögötti csapat azonnali üzenetküldő szolgáltatása. Ez lehetővé tette képek küldését, ami nem volt tipikus csevegési funkció. Noha az ötlet okos volt, nem volt sok igény az azonnali üzenetküldésre, kizárólag a fényképek megosztására.

A Google 2008 májusában hivatalosan elhúzta a csatlakozót Hello-nál.

Google Lively, 2008-2008

A Lively a kezdetektől kezdve furcsának tűnt a Google számára. Ez a szolgáltatás 3D csevegőszobákat biztosított karikatúra avatárokkal és a felhasználók által generált tartalommal. Soha nem volt nagy sláger, és nem volt világos sem, hogy a Google hogyan fog pénzt keresni belőle. Adjuk hozzá a kiszolgálók karbantartásának és a műszaki támogatásnak a költségeit, és egyértelmű volt, hogy a Google Lively-nek mennie kell.

Google oldal készítő, 2006-2008

A Google Page Creator egy webes eszköz volt a személyes webhelyek létrehozásához és tárolásához. Könnyen használható, és az embereknek tetszett. Miután a Google megvásárolta a JotSpot wiki eszközt, két hasonló alkalmazás előtt állt, és egyre növekvő igény mutatkozott a jövedelmezőségre és az internetes biztonságra.

A JotSpot a Google Sites webhely-építő platformjává vált, és az Page Creator 2008-ban megszerezte a fejszét; meglévő fiókok áttelepültek a Google Webhelyekre.

Google Catalogs, 2011-2015

A Google Catalogs 2001-ben indult katalógus-kereső eszközként, amelyet megfelelő módon Katalógus keresésnek hívtak. (A Katalóguskeresés mögött meghúzódó technológia végül a Google Könyvkereséshez vezetett.)

A Katalóguskeresés 2009-ben befejeződött, és 2011-ben debütált a Google Catalogs, a nagykereskedők virtuális katalógusait hozva a felhasználókhoz.

Sajnos a Google Catalogs feleslegessé vált, amikor a kiskereskedők saját online áruházakat hoztak létre, és a Google 2015-ben leállította a szolgáltatást.

Google Shared Stuff, 2007-2009

A Google Shared Stuff egy kísérleti közösségi megosztási eszköz, amelyet 2007 szeptemberében mutattak be. Ez lehetővé tette a tetszető oldalak könyvjelzővel történő megjelölését, és megoszthatja azokat a többi felhasználóval. Ez elment egy könyvjelzőt, egy automatikusan létrehozott oldalösszefoglalót és egy grafikát az oldalról, mint vizuális jel.

E-maileket küldhet e-mailekre, vagy elküldheti választását más társadalmi könyvjelző és közösségi hírportálokkal egyidejűleg, például a Digg, a del.icio.us és a Facebook számára.

A szolgáltatás nem volt rossz ötlet, de már jó néhány hasonló szolgáltatás létezett a piacon, amikor elindult. Az is rejtélyes volt, hogy a Shared Stuff miért nem kötődik a Google Bookmarks-hoz, a Google Eszköztár egyik meglévő szolgáltatásához.

Bármi is volt a halálának oka, a Google Shared Stuff 2009. március 30-án halt meg, és a Google Eszköztár végül követte.

Google Wave, 2009-2012

A Google Wave egy innovatív új platform, amelyet a Google bevezette a 2009-es I / O fejlesztői konferencián. Az online kommunikációs és együttműködési szerkesztési eszköz a résztvevőknek is állandó ovációt kapott.

Bár a Google azt remélte, hogy forradalmasítja az e-maileket és a csoportos együttműködést az eszközzel, a legtöbb felhasználó nem értette azt, és kevés felhasználó tett többet, mint egy fiók létrehozása. Nem segített abban, hogy a Google egy vadonatúj szókincstel, például a "blips" és a "wavelets" -el bevezette az eszközt.

Ahelyett, hogy folytatná a Google Wave fejlesztését, a Google úgy döntött, hogy funkcionalitása egy részét a meglévő eszközökben használja, és más részeket hagy a rendelkezésre álló lehetőségeknek a nyílt forráskódú közösség számára történő fejlesztésére.

Google Nexus One, 2010–2010

A Nexus One telefon volt az eredeti Google Phone, amely 2010 januárjában debütált sok rajongás körül. A Google meg akarta változtatni a telefonipart. Használta a Google Android operációs rendszerét és a legújabb HTC hardvert, beleértve egy gyönyörű érintőképernyőt és egy öt megapixeles vakuval ellátott kamerát.

Mi romlott el? Lehetséges, hogy ez az értékesítési modell. A Google a telefont kizárólag az Egyesült Államok webhelyén értékesítette. A társaság arra buzdította az ügyfeleket, hogy teljes áron vásárolják meg a telefont, és külön adatcsomagot vásároljanak. Az amerikai fogyasztók azonban inkább kétéves szerződéssel szereztek szolgáltatót támogatott telefont. Problémák merültek fel az ügyfélszolgálattal is, mivel a Google kezdetben e-mailen és fórumokon akart azt kezelni, ahelyett, hogy ügyfél-támogatási telefonvonalat szolgáltatna.

A Nexus One nem volt hatalmas értékesítési siker. Mire a Google átállhatott volna a hagyományos kiskereskedelemre, jobb Android telefonok voltak a piacon. A Google szerint a Nexus One-val megvalósította céljait, ezért nem kellett bevezetnie a Nexus Two-t.

A Google 2010. júliusában fejezte be a telefon internetes értékesítését.

Google Health, 2008-2012

A Google Health 2008-ban indult, amikor a Google csatlakozott a Cleveland Clinic-hoz, hogy a betegek adataikat átvihessék a Google elektronikus egészségügyi információtároló szolgáltatásába. Ez nem volt vita nélkül, mivel a kritikusok gyorsan rámutattak, hogy a Google nem tartozik a HIPPA előírásainak hatálya alá. A Google ragaszkodott ahhoz, hogy a meglévő adatvédelmi előírásaik elegendőek legyenek, ám az átlag amerikai nem tudta elképzelni, hogy miért lenne szükségük ilyenre. Nem segített abban, hogy csak korlátozott számú szolgáltató volt, aki automatikusan továbbítja az egészségügyi információkat a szolgáltatásba.

A Google hozzátette, hogy szinte bármit is követhet és ábrázolhat, például súlyt, vérnyomást és alvást, de ez nem volt elég. A szolgáltatás nem érte el, és a Google úgy döntött, hogy 2011-ben csökkenti a szolgáltatást. A szolgáltatás formálisan 2012-ben fejeződött be.

A Google Health új formában újjáéledt, amelynek célja egyesíteni a különféle egészségügyi kezdeményezéseit, összehozva a Google és az Ábécé csapatait, amelyek AI-t, termékismereteket és hardvert használnak a nagy egészségügyi kihívások kezelésére.

GOOG-411, 2007-2010

A GOOG-411 egy 2007-ben elindított innovatív telefonkönyv-szolgáltatás. Az 1-800-GOOG-411 telefonszámot fel lehet hívni az amerikai és kanadai telefonokról, hogy automatikus üzleti címtárszolgáltatást szerezzen. Arra is kérheti a szolgáltatást, hogy küldjön neked térképet vagy szöveges üzenetet, vagy telefonon csatlakozzon egy vállalkozáshoz.

Á, de volt egy fogás. A szolgáltatást ingyenesen, reklámok és egyéb bevételi források nélkül nyújtották, mert a Google csak a telefonneveikre hívókat akarta. A szolgáltatás lehetővé tette az észak-amerikai hívók nagy népességének név nélküli gyűjtését és a Google beszédfelismerő eszközének kiképzését.

2010-re a Google kifinomult beszédfelismerő eszközöket fejlesztett ki, amelyek át tudják írni a YouTube videókat és a Google Voice hívásokat, és felismerhetik a telefonos hangutasításokat. A pénzvesztéses címtárszolgáltatásra már nem volt szükség.

2010 októberében a Google bejelentette, hogy a GOOG-411 ugyanazon év novemberében ér véget.

Google Gears, 2007-2011

A Google Gears egy webböngésző-bővítmény, amely lehetővé tette offline hozzáférést egyes online alkalmazásokhoz az adatok letöltésével a merevlemezre. A Google Gears nemcsak arra késztette az online eszközöket, hogy offline módon működjenek, hanem lehetővé tette a továbbfejlesztett online funkciókat is.

A Chrome kibővített HTML5 képességeinek köszönhetően azonban a Google elbúcsúzott a Gears-ről 2011-ben. Feladata az volt, hogy erősebb webes alkalmazásokat tegyen lehetővé, és a vállalat úgy érezte, hogy a projekt végül sikeres.

Postini, 1999-2012

A Postini egy különálló felhőalapú termék, amely e-mail biztonságot, spamszűrést, azonnali üzenetküldési biztonságot és e-mail archiválási szolgáltatásokat nyújtott. 2007-ben a Google 625 millió dollár készpénzben szerezte meg a Postini-t, és 2015 májusában a Google külön márkás termékként fejezte be a szolgáltatást. Az összes meglévő ügyfelet a Google for Work-hez irányították, amely ma G Suite néven ismert.

Google Pack

A Google Pack csomagban volt, így egyszerre letölthet egy csomó hasznos alkalmazást. Ez gyakran tartalmaz olyan ingyenes alkalmazásokat is, amelyek általában pénzbe kerülnek. Egyszer a Google Packbe bekerült a Star Office, amely az Open Office kereskedelmi verziója volt. Az ingyen történő beillesztés közvetlen lövés volt a Microsoft felé, és a Microsoft jelentős értékes pénzeszközöket hozott a Microsoft Office eladásából.

A Star Office-lal kötött megállapodás ideiglenes volt, de a Star Office-t végül megszüntették. A Google és az Oracle közötti kapcsolat tovább romlott, amikor az Oracle beperelte a Google-t az Android-on használt Java felett. Eközben a Google most hangsúlyozza online szövegszerkesztőjét, a Google Docs-ot, és a vállalat reméli, hogy ez és a Google Apps többi része végül felváltja a Star Office-ot a felhasználók szívében és fejében.

QuickOffice

A Quickoffice volt a leghasznosabb mobil irodai alkalmazás, amelyet letölthet. A dolgok megváltoznak, és a Google már nem támogatja azt. A Quickoffice 1997-ben indult, és az évek során többször vásárolt és értékesített, végül 2012-ben került a Google-ba. A Quickoffice Microsoft Office és Excel kompatibilitást kínálott a Palm OS, a HP webOS, a Symbian, a Blackberry, az Android, iOS és szinte minden más mobil számára. Az eredeti Palm Pilot PDA óta megjelent platform.

Manapság a Google Drive mobil verziója Office kompatibilitási és szerkesztési funkciókat kínál, amelyek szükségtelenné teszik a Quickoffice alkalmazást. A QuickOffice még nem ment teljesen (még). Csak nem támogatott, letöltésre nem érhető el, és nem fog több frissítést kapni.

Győződjön Meg Róla, Hogy Nézzen

Népszerűség Megszerzése

FutureMe.org áttekintés
Internet

FutureMe.org áttekintés

A FutureMe.org lehetővé tezi, hogy e-mailt küldjön a jövőbeli önmagának. Regiztrált FutureMe felhaználóként megváltoztathatja a jövőbeni &#...
Mi a járműkövetés?
Élet

Mi a járműkövetés?

A járműkövető rendzerek a technológiák kombinációját haználják a jármű helyzetére vonatkozó való idejű fülek megtartáár...